Naturalne kosmetyki do makijażu – co można znaleźć?

Gdy mowa o naturalnych kosmetykach, większość osób myśli o myciu i pielęgnacji, skórze i włosach. Nie wszyscy wiedzą, że można też znaleźć kosmetyki do makijażu. Ich wybór polecić można osobom, które mają tendencje do występowania reakcji alergicznych oraz wszystkim, którzy pragną przestawić się na naturę w największym możliwym stopniu. Naturalne kosmetyki do makijażu w pełni na to pozwalają, gdyż w wersji eko, a nawet wegańskiej, znaleźć można wszelkie potrzebne do wykonania makijażu produkty.

Kosmetyki kolorowe

Cienie mineralne to produkty znane już od dawna, jednak w kategorii kosmetyków do makijażu kolorowych eko można też bez trudu znaleźć pomadki, a nawet błyszczyki. Są one oparte na woskach pszczelich lub – w wersji wegańskiej – masłach i olejach roślinnych, z dodatkiem naturalnych barwników. Często mają postać produktów w słoiczkach.

Oczywiście w tej kategorii znajdują się też podkłady i pudry mineralne. Są one idealne zwłaszcza dla osób ze skórą z niedoskonałościami. Minerały nie zatykają porów, więc skóra może oddychać. Poza tym wchłaniają nadmiar sebum, na długo dając matową skórę.

To oczywiście także przyczynia się do ograniczenia występowania wyprysków i zaskórników.

Także tusze

Również tusze do rzęs jak najbardziej można znaleźć w wersji naturalnego. One także oparte są na woskach, dzięki czemu nie tylko nie wysuszają rzęs, ale wręcz je pielęgnują i odżywiają.

Poza tym produkty te są hipoalergiczne – idealne dla osób uskarżających się na podrażnienia czy choćby swędzenie okolic oczu.