Jak wybrać najlepsze kosmetyki dla nastolatków?

Młoda skóra wymaga stosowania odpowiednio dobranej pielęgnacji. Ukojenie, nawilżenie i dobre odżywienie skóry pomogą zachować jej równowagę, przyczyniając się do przyspieszenia procesu regeneracji naskórka.

Oczyszczanie skóry nastolatka – o czym pamiętać?

Dogłębne oczyszczanie młodej skóry to pierwszy krok na drodze do zdrowej i promiennej cery. Żele i pianki do mycia twarzy pozwalają na skuteczne pozbycie się resztek makijażu i zanieczyszczeń, które mogłyby blokować pory, przyczyniając się tym samym do powstawania zaskórników.

Przy wyborze produktów do oczyszczania koniecznie trzeba zwrócić uwagę na ich skład – dobrze, jeżeli kosmetyki dla nastolatków będą złożone wyłącznie z naturalnych i bezpiecznych komponentów.

Idealnym rozwiązaniem może okazać się wybór hipoalergicznych, delikatnych kosmetyków, które nie podrażnią skóry. Dodatkowo kosmetyki dla nastolatków o naturalnym, mało inwazyjnym składzie utrzymują w równowadze barierę hydrolipidową skóry.

Co powinno znaleźć się w składzie kosmetyków dla nastolatków?

Skóra nastolatka ma dość specyficzne potrzeby, które wymagają zastosowania odpowiednio dobranych produktów. Problemy takie jak mocne przetłuszczanie, zatkane pory czy trądzik trzeba zwalczać poprzez użycie skutecznych i naturalnych składników.

Bardzo często kosmetyki dla nastolatków składają się z naturalnych składników aktywnych, które łagodzą skórę i przyspieszają proces regeneracji naskórka. Do najczęściej spotykanych komponentów wchodzących w skład wielu kosmetyków dla nastolatków można zaliczyć między innymi: wyciąg z liści manuka, wyciąg z rumianku, siarkę czy kwas salicylowy.

Składniki te nie tylko przywracają równowagę skóry, ale także łagodzą stany zapalne, działając bakteriobójczo. Dodatkowo rumianek doskonale rozjaśni skórę i zwalczy potrądzikowe przebarwienia, a wyciąg z liści manuka zadba o uregulowanie produkcji sebum.