Piercing języka ekspresją osobowości

Piercing znajduje swoje zainteresowanie niezależnie od płci i jest postrzegany jako ciekawa forma ekspresji własnej oryginalności. Jednym z modniejszych sposobów ozdabiania ciała jest biżuteria w języku.

To właśnie to newralgiczne miejsce decyduje o wyjątkowości jego dekoracji. O czym warto pamiętać to fakt, że kolczyki do języka są tak zróżnicowane pod względem estetycznym, że kolorystyka zachęci niejedną osobę do wykonania właśnie takiego zabiegu w salonie. Jeśli chcesz poznać bogatą ofertę takich kolczyków, zajrzyj do tego sklepu: https://crazyneedles.pl/kategoria/kolczyki-do-jezyka.

Na czym polega piercing języka

Charakteryzuje się on pionowym przekłuciem przechodzącym przez bruzdę pośrodkową. W odległości kilku milimetrów przed wędzidełkiem. Przy wyborze kolczyka do języka należy pamiętać, że język jest niezwykle elastyczny. Po poddaniu się zabiegowi przekłucia, miejmy na uwadze, że miejsce piercingu puchnie. Dlatego też kolczyk, który będzie kolczykiem docelowym będzie musiał poczekać na swoją kolej dopiero po wygojeniu rany.

Pielęgnacja jamy ustnej po zabiegu

Czas gojenia miejsca przekłuwanego jest kwestią niezmiernie indywidualną. Wiąże się on przede wszystkim z właściwą higieną. Wówczas dbałość o ranę oraz regularne płukanie jamy ustnej może znacznie skrócić okres rekonwalescencji. Tutaj pomocnym będzie stosowanie płynów z apteki  przyspieszających gojenie np: Dentosept. A uzupełnienieniem płukanie ust naturalnymi naparami z rumianku lub szałwi.