hybrydy wzornik

Podkład dopasowany do potrzeb skóry

By być w pełni zadowoloną ze stosowanego podkładu, trzeba nie tylko idealnie dobrać jego kolor, postawić na przystępną formę i dobrą jakość, ale też, a raczej przede wszystkim, dobrze dobrać ten kosmetyk do potrzeb swojej skóry.

Ma on z nią bezpośrednią styczność, częściową się w nią wchłania, a przy tym zwykle pozostaje na niej wiele godzin, nie można więc pozwolić sobie na stosowanie kosmetyku, który będzie jej szkodził, pogarszał jej wygląd, a także nie spełni oczekiwań.

Jaki typ cery?

Podkłady należy dobierać nie tylko pod kątem preferencji i koloru, ale też typu cery, gdyż na przykład wybór produktu dedykowanego do skóry tłustej nie będzie dobrym pomysłem w przypadku posiadania cery suchej.

Co prawda podkład do twarzy to nie krem, a więc nie jest kosmetykiem pielęgnacyjnym, niemniej jednak ma duże znaczenie.

Podkład matujący do twarzy jest w stanie ograniczyć przetłuszczanie się skóry (dzięki czemu niedoskonałości będą mniej dawać się we znaki), nawilżający – zadba, by nie doszło do jej przesuszenia, dedykowany do cery wrażliwej zaś – nie spowoduje na niej negatywnych skutków.

Ma to więc ogromne znaczenie.

Podkłady do zadań specjalnych

Chcąc wybrać dla siebie najlepszy podkład, warto też zastanowić się, jakich efektów oczekuje się od tego rodzaju kosmetyku – a nie musi to być tylko tuszowanie niedoskonałości i wyrównywanie kolorytu, od współczesnych kosmetyków można wymagać znacznie więcej.

Mogą matować, nawilżać, działać antybakteryjnie, a także pięknie rozświetlać skórę, dodając jej promienności.