Rozpychacze do uszu – czym są i jak ich używać?

Kolczyki typu tunele wyglądają wyjątkowo i świetnie podkreślają styl. Aby móc je nosić należy zacząć od przekłucia płatka ucha, a kiedy jest w pełni wygojone, wtedy można przejść do rozpychania uszu. Do tego używa się specjalnych kolczyków rozpychaczy, które stopniowo zwiększają rozmiar otworu. Przy odpowiedniej cierpliwości i zaangażowaniu takie rozciąganie będzie bezpieczne i będzie dobrze wyglądać. Jak wybrać rozpychacze do uszu i jak rozpychać ucho?

Kolczyki rozpychacze – od jakich zacząć?

Jeśli przekłucie w uchu jest już wygojone, to wtedy można przejść do rozpychania uszu. Aby robić to poprawnie, najlepiej jest zakupić zestaw kolczyków rozpychaczy i zacząć od najmniejszego rozmiaru. Przeważnie jest to 1,6 mm. Rozpychacze do uszu to podłużne kolczyki lub spirale, które należy włożyć w otwór, aby zacząć go stopniowo rozciągać. Dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych i robione są z wielu materiałów, jednak najlepiej wybierać te dobrej jakości, na przykład ze stali nierdzewnej. Dzięki temu otwór szybciej będzie się goił, a stal nie będzie podrażniać skóry.

Jak dobrze przygotować się do rozpychania uszu?

Kiedy ma się już odpowiednie przekłucie i kolczyki rozpychacze, można rozpocząć proces rozpychania uszu. Aby sam proces był przyjemniejszy, warto wykonać masaż uszu i dobrze je rozgrzać. Następnie należy umyć ręce i odkazić rozpychacze. W trakcie rozpychania trzeba pamiętać o odpowiednim nawilżeniu ucha – można do tego użyć zwykłej wazeliny lub oliwki. Rozpychanie należy zacząć od najmniejszego kolczyka, a kiedy odczuwa się dyskomfort lub ból, to trzeba natychmiast przerwać i wrócić do całego procesu za kilka dni.