tragus

Tragus – co warto o nim wiedzieć?

Kolczyk tragus to rodzaj wyjątkowej biżuterii, który zyskał ogromną popularność w ostatnich latach. Tragus to mała chrząstka znajdująca się na przodzie ucha, która tworzy mały wyniosły guzek. Właśnie tam umieszczany jest kolczyk tragus, który dodaje uroku i oryginalności każdemu strojowi oraz stylizacji.

Tragus piercing – nie dla każdego

Tragus piercing to inaczej przekłucie tragusu, które jest wykonywane za pomocą specjalistycznej igły. Pomimo że zabieg jest stosunkowo mało inwazyjny, to jednak nie jest on dla każdego. Tragus jest obszarem wrażliwym i może towarzyszyć mu spory ból, zaczerwienienie, obrzęk i infekcje. Dlatego przed podjęciem decyzji o wykonaniu tragus piercingu należy dokładnie przemyśleć swój wybór i zasięgnąć porady specjalisty.

Kolczyki tragus – duża różnorodność wzorów i materiałów

Kolczyki tragus dostępne są w różnych wzorach i materiałach. Najpopularniejsze są kolczyki wykonane z chirurgicznej stali nierdzewnej, srebra oraz złota. W zależności od preferencji można wybierać kolczyki z kryształami, kamieniami szlachetnymi, cyrkoniami czy też z dodatkiem innych szykownych ozdób.

Kolczyk tragus – jak dobrać odpowiedni rozmiar?

Dobranie odpowiedniego rozmiaru kolczyka tragus jest bardzo ważne, ponieważ zbyt mały kolczyk może przeszkadzać i powodować nieprzyjemne dolegliwości, natomiast zbyt duży może niezbyt estetycznie prezentować się na uchu. Najlepiej wybierać kolczyki o średnicy od 6 milimetrów do 8 milimetrów. Przed zakupem kolczyka tragusa warto zasięgnąć porady profesjonalisty, który pomoże dobrać odpowiedni rozmiar oraz materiał kolczyka.

Kolczyk tragus – jak pielęgnować?

Po wykonaniu tragus piercingu istotne jest odpowiednie dbanie o tę część ucha. Kolczyk tragus należy czyścić regularnie, najlepiej przy użyciu specjalnych płynów antyseptycznych, które przyspieszą gojenie się rany. Warto unikać spania na tej stronie głowy, na której znajduje się kolczyk oraz ograniczyć kontakt z wodą i wszelkimi kosmetykami.