Umiejętna aplikacja pudru na skórę twarzy

Dobry puder ma za zadanie wykończenie wykonanego makijażu twarzy oraz nadanie skórze gładkości. Niezmiernie ważne jest to, aby puder był optymalnie dobrany do karnacji. W przeciwnym bowiem razie będzie on powodował mało atrakcyjny efekt maski i odcięcia objętych makijażem obszarów od reszty ciała.

Dobór odpowiedniego odcienia pudru

Kolor pudru powinien korespondować z karnacją skóry. W celu wyboru optymalnej barwy produktu należy wybierać odcienie możliwie zbliżone do koloru skóry twarzy lub ewentualnie odrobinę jaśniejsze. Wybór ciemniejszych barw sprawia, że makijaż wydaje się ciężki i przytłaczający, a skóra starsza niż jest w rzeczywistości poprzez podkreślenie zmarszczek i innych niedoskonałości. Rozsądnym wyborem jest stosowanie pudru transparentnego, który dopasowuje się do koloru cery i w zasadzie wygląda korzystnie na każdym typie skóry.

Dobór odpowiedniego składu pudru

Niezmiernie istotne jest to aby puder poza właściwościami matującymi lub rozświetlającymi, posiadał również działanie nawilżające i regenerujące skórę. W wówczas możliwe jest uniknięcie efektu ściągania skóry i tworzenia maski.

Odpowiednie nakładanie pudru na skórę twarzy

Wybór odcienia i składu pudru jest niezwykle istotny. Aby jednak kosmetyk ten spełniał swoją funkcję i korzystnie prezentował się na skórze twarzy, powinien być odpowiednio aplikowany. Problem prawidłowego nakładania dotyczy zwłaszcza pudrów sypkich, które mają tendencję do osypywania się.
Nakładając puder za pomocą pędzla dobrze jest po nabraniu pożądanej ilości kosmetyku na pędzel delikatnie go ostukać. W ten sposób drobiny kosmetyku lepiej wnikną w strukturę pędzla co zapobiegnie ich osypywaniu podczas wykonywania makijażu. Nanoszenie kosmetyku na skórę twarzy powinno być wykonywane delikatnie. Puder nie ma być bowiem wcierany w skórę lecz ma ona być delikatnie omiatana przez pędzel. Puder sypki można również nanosić na twarz za pomocą pędzla ze ściętym czubkiem, puszkiem lub z użyciem gąbki Beauty blender.

Puder mineralny Loreal

Na rynku są dostępne pudry Loreal, których skład został dobrany tak aby maksymalnie ograniczać możliwość osypywania się produktu podczas wykonywania makijażu. Puder Loreal może być wykorzystywany w codziennym makijażu, ponieważ zapewnia naturalny efekt, a przy tym wyrównuje koloryt skóry i maskuje drobne niedoskonałości.