żel budujący

Do czego służy żel budujący do paznokci?

Żel budujący do paznokci tworzy szkielet całej stylizacji i stanowi doskonałą bazę do dalszej pracy. Tego typu produkty są bardzo wszechstronne. Ich zadaniem jest nie tylko budowanie i modelowanie paznokcia, ale również rozciąganie i wzmacnianie naturalnej płytki paznokcia. Szczególnie skuteczny jest w przypadku paznokci słabych, łamliwych, mających częsty kontakt z wodą i chemią gospodarczą. Żel budujący utwardza naturalną płytkę pod kolorowe żele lub lakiery hybrydowe.

Żel samopoziomujący – co to takiego?

Dzięki swojej konsystencji żel budujący samopoziomujący nie zalewa skórek i równomiernie rozprowadza się na płytce, tworząc równą powierzchnię na paznokciu. To znacznie przyspiesza pracę stylistki, minimalizując piłowanie paznokcia. Ponadto wysokie napięcie powierzchniowe żeli samopoziomujących ułatwia aplikację na płytkę. Może służyć do przedłużania paznokci za pomocą szablonów. Długość przedłużenia zależy od wybranego preparatu. To świetny sposób na rozpoczęcie przygody z przedłużaniem paznokci metodą żelową. Pamiętaj tylko, aby wybierać produkty wysokiej jakości, które utrzymają się przez długi czas podczas stylizacji i nie będą zapowietrzone, jeśli zostaną wykonane prawidłowo.

Zalety żeli budujących do paznokci

Żel budujący do paznokci to niezbędnik w zestawie każdej stylistki paznokci. Jego aplikacja zdecydowanie ułatwia pracę na wymarzonych paznokciach. Są w końcu w idealnym stanie.

  • Jeden produkt, wiele zastosowań. Oprócz funkcji wspomnianej na początku, czyli wzmocnienia płytki, żel budujący wydłużya kształt i końcówkę paznokcia. Produkt ten nadaje się do niemal wszystkich stylizacji paznokci.
  • Żel budujący jest produktem jednofazowym. Oznacza to, że aplikacja nie wymaga już wielu innych specjalnych funkcji, takich jak bazy i nabłyszczacze. Tak naprawdę jedynym produktem uzupełniającym jest podkład, który całkowicie odtłuszcza paznokcie.
  • Żelem budującym można malować tylko wybrane paznokcie lub wszystkie na raz. Żel budujący do paznokci to bardzo lepki produkt o określonej konsystencji.