Farby do włosów drogeryjne, a profesjonalne

Bardzo wiele kobiet, decyduje się przefarbować swoje włosy, bo kolor naturalny nie do końca im pasuje. Na rynku na szczęście, jest dostępnych tak wiele farb do włosów – www.trena.pl, że bez problemu możemy dobrać idealną dla siebie. Należy jednak przy wyborze kierować się nie tylko kolorem, jaki nam się podoba, ale także kolorem naszych włosów. Jeśli tego nie zrobimy, to efekt jaki powstanie po koloryzacji, może nas negatywnie zaskoczyć.

Najlepsze farby

Jeśli chcemy kupić farbę do włosów, to mamy dwa wyjścia. Możemy wybrać się do drogerii lub supermarketu, a także do sklepu fryzjerskiego. Jeśli wcześniej nie farbowaliśmy włosów farbą drogeryjną, a co za tym idzie nie wiemy jaki kolor nam powstanie po koloryzacji, to zdecydowanie lepiej kupić profesjonalną. Są to produkty, które w salonie użytkowane są przez fryzjerów, więc kolor jaki wybierzemy najprawdopodobniej wyjdzie nam taki sam jak na próbniku. Ponadto, jeśli chodzi o te profesjonalne, to pielęgnują nasze włosy i nie sprawiają, że po farbowaniu będą one bardziej zniszczone niż przed koloryzacją. Jest to bardzo ważne w szczególności, kiedy nie chcemy zafarbować włosów, tylko je rozjaśnić. Kolory blond mają o wiele silniejsze działanie i jeśli dobierzemy je prawidłowo, to możemy zniszczyć nasze włosy. Jeśli nawet ich nie spalimy, to będą one o wiele bardziej przesuszone, co nie wygląda zbyt korzystnie.

Jak dobierać kolory farb

Jeśli mamy włosy z zimnym pigmentem, to nie powinniśmy wybierać farb, które maja w sobie ciepłe tony i odwrotnie. Jest to bardzo ważna zasada, bo niedotrzymanie tej zasady może spowodować dziwne odcienie na naszych włosach takie jak zgniła zieleń czy fiolet. Nie wygląda to korzystnie i bardzo ciężko pozbyć się tego odcienia. Jeśli swoje włosy mamy ciemne, a chcemy przefarbować się na blond, to farbą nam się to nie uda. Należy najpierw użyć rozjaśniacza, a dopiero później położyć farbę z kolorem, jaki jest dla nas pożądany. Tylko tak osiągniemy wymarzony kolor blond.