Jak poprawnie zadbać o szczotkę do włosów?

Każda z nas poświęca ogromną ilość czasu i pieniędzy, aby odpowiednio zadbać o posiadane włosy. Poświęcamy je nie tylko na odżywki i szampony, które samodzielnie aplikujemy, lecz również na bardzo kosztowne zabiegi fryzjerskie. Niestety bardzo często zapominamy przy tym o tym, że tak podstawowe narzędzie, jak szczotka do włosów, wymaga bardzo częstego czyszczenia. Dlaczego jest to tak ważne oraz co najważniejsze, jak poprawnie wyczyścić szczotkę do włosów?

Dlaczego szczotka do włosów musi być czyszczona?

Choć podczas codziennego używania szczotka do włosów wydaje się cały czas w nienagannej czystości i z pozoru nic jej nie dolega od strony zabrudzenia, to jednak każdorazowe pociągnięcie nią po włosach zbiera z nich niewielkie drobinki naskórka, łącznie z różnego rodzaju zabrudzeniami w postaci kurzu, mikroorganizmów, a także resztek najróżniejszych kosmetyków. Po każdym przeciągnięciu i wyczesaniu szczotką włosów jest ona pełna różnego rodzaju zanieczyszczeń, które mogą być powodem powstawania na późniejszym etapie łupieżu, czy też nawet poważniejszych infekcji skóry głowy. Wniosek jest zatem prosty, skoro tak ważne jest regularne mycie samej głowy i włosów, to równie ważne jest regularne czyszczenie używanej szczotki.

Jak poprawnie czyścić szczotkę do włosów?

Zanim przejdzie się do realizowania czyszczenia szczotki do włosów, najpierw powinno się zgromadzić do tego celu potrzebne narzędzia. Przykładowo samo wyczyszczenie ze szczotki nagromadzonych włosów przy pomocy tylko dłoni i palców może okazać się zbyt trudne. Z tego powodu zaleca się, aby mieć pod ręką przykładowo grzebień, pęsetkę, czy też, chociażby wykałaczki. Dodatkowo warto używać do mycia szczotki zwykłego szamponu do włosów oraz ewentualnie sody oczyszczonej, jeśli pod ręką zabraknie szamponu.

Samo czyszczenie szczotki jest oczywiście bardzo proste. Najpierw należy usunąć w możliwie największym zakresie włosy zalegające na szczotce, a następnie pod bieżącą wodą przy pomocy szamponu lub sody wyczyścić powierzchnie szczotki oraz oczywiście samo włosie. Tak przygotowana szczotka Trena będzie mogła być ponownie użyta już po kilkunastu minutach.