Dzięki olejowaniu włosy mogą poprawić swoją kondycję – staną się miękkie, błyszczące, sypkie, będą dobrze się układać. Oleje można stosować na kilka sposobów. Oto 4 najpopularniejsze z nich!

 1. Olejowanie włosów
  Na najpopularniejsza metoda pielęgnacji włosów z użyciem olejków. Polega ona na nałożeniu produktu na włosy i pozostawieniu go na określony czas – na jedną godzinę albo nawet na całą noc.

Olej można nakładać na suche lub zwilżone włosy. Także można zastosować olejek do włosów w normalnej temperaturze lub lekko go podgrzać – wtedy zadziała jeszcze skuteczniej.

Warto pamiętać o tym, żeby nie przesadzać z ilością produktu.

 1. Nakładanie olejków na skórę głowy
  Zawarte w olejkach do włosów składniki odżywcze mogą zadbać o skórę głowy – skalp. Normalizują przetłuszczanie się skóry głowy, wzmacniają włosy, a także mogą zapobiegać ich wypadaniu.

Nałożenie olejku na skórę głowy można połączyć z masażem – wtedy aktywuje on krążenie, dlatego efekty jego stosowania mogą być lepsze.

 1. Olejek na końcówki włosów
  Innym sposobem jest stosowanie oleju tylko na końcówki włosów – może on zabezpieczyć je przed zniszczeniem oraz poprawić ich kondycję.

Należy zastosować wtedy minimalną ilość produktu, ponieważ zbyt duża ilość może przetłuścić włosy.

 1. Olejek do włosów jako dodatek do innych kosmetyków
  Olejki mogą być używane nie tylko samodzielnie, ale również jako dodatek do innych kosmetyków, na przykład odżywek lub masek do włosów.

Zastosowanie olejku lubianego przez włosy może wtedy nadać kosmetykowi jeszcze lepsze właściwości pielęgnacyjne. Wystarczy wymieszać niewielką ilość oleju z produktem na dłoni i nałożyć na włosy.

Możesz również cieszyć się: