serum z niacynamidem

Kosmetyczna nowinka – pochodna witaminy B3

W ostatnim czasie popularność zyskują produkty z niacynamidem. I nie bez powodu tak się dzieje. Wszechstronne działanie tej substancji znajduje zastosowanie w szeregu problemów dermatologicznych.

Niacynamid – co to takiego?

Niacynamid, czyli pochodna witaminy B3, bywa również nazywana „niacyną”. Jej wszechstronne działanie na skórę zostało potwierdzone badaniami naukowymi. Okazuje się, że jest to wielozadaniowa substancja, która coraz częściej pojawia się w kosmetykach.

Dla kogo przeznaczone są kosmetyki z niacyną?

Produkty zawierające pochodne witaminy B3 dedykowane są wielu problemom skórnym. Należą do nich:

– zmarszczki

– trądzik i rozszerzone pory

– podrażnienia

– suchość i odwodnienie

– przebarwienia

– wiotkość i utrata jędrności

– blizny

serum z niacynamidem

Właściwości kosmetyków z niacynamidem

Dostępne na https://www.cocolita.pl/niacynamid serum z niacynamidem jest odpowiedzią na wszelkiego rodzaju problemy skórne. Pochodna witaminy B3 wykazuje silne właściwości przeciwstarzeniowe. Ma działanie antyoksydacyjne, które ochrania skórę przed wpływem wolnych rodników. Niacynamid wspaniale wpływa na poziom nawilżenia skóry. Wspiera powstawanie ceramidów i lipidów, co pozwala stworzyć barierę ochronną, zabezpieczającą przed nadmierną utratą wody. Substancja ta reguluje i minimalizuje wydzielanie sebum, co ma ogromne znaczenie w leczeniu zmian trądzikowych. Kolejną zaletą dobroczynnych właściwości niacyny jest hamowanie produkcji melaniny. Dzięki temu wszelkie przebarwienia powstałe na skórze ulegają rozjaśnieniu. Ponadto niacynamid wygładza naskórek, ujednolica koloryt i zwęża pory. Warto też wspomnieć o tym, że produkty z niacyną nie powodują podrażnień. Nie są też fotouczulające, dlatego możemy je stosować przez cały rok, nawet latem. Jest to bardzo dobra wiadomość, gdyż wiele innych substancji, jak choćby retinol, nie mogą być stosowane w ciepłych porach roku.

Decydując się na kurację zawierającą składnik aktywny, jakim jest niacynamid, możemy wybrać kosmetyk najbardziej dla nas odpowiedni. Jeśli codzienną pielęgnację nakładamy warstwowo, możemy zastosować serum z niacynamidem. Być może stawiamy na minimalizm w doborze kosmetyków? Wtedy dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w krem z niacynamidem. Cokolwiek wybierzemy, nasza skóra odwdzięczy nam się pięknym i zdrowym wyglądem.