Jaką hennę do brwi kupić?

Henna do brwi służy do zafarbowania włosków brwi i rzęs. Wyraziste spojrzenie jest aktualnie modne, więc produkt cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów i kolorów. Produkt dostępny jest w każdej drogerii i sklepie z kosmetykami, dzięki czemu zabieg można wykonać samodzielnie w domowym zaciszu. Jeżeli ktoś nie ma sprawnej ręki do zrobienia henny lub z różnych powodów nie chce sam tego zrobić, może udać się do kosmetyczki w gabinecie piękności. Zabieg ten będzie zdecydowanie droższy niż sama henna (w sklepie cena od 15 do 50 złotych), ponieważ należy doliczyć cenę wykonania usługi. Efekty henny – zależnie od rodzaju – utrzymuje się od kilku dni do kilku tygodni.

Po co robić hennę brwi?

Henna brwi nadaje spojrzeniu wyrazistość. Dzięki niej podkreślić można rysy twarzy i po prostu się upiększyć. Stanowi świetny zamiennik dla konturówki. Henna na brwiach utrzymuje się dość długo, zatem nie trzeba codziennie rano spędzać czasu przed lustrem aby pomalować włoski. Dzięki hennie możemy nadać kształt brwiom. Szczególnie ważna zaleta, jeśli ktoś ma nieregularne brwi, a nawet ubytki we włoskach. Delikatnie można zafarbować skórę właśnie tam, gdzie brakuje włosków. Dzięki hennie twarz wygląda estetycznie długo bez jakiegoś szczególnego wysiłku. Należy podkreślić, że ten sam produkt przeznaczony jest także do farbowania rzęs. Dzięki jednemu zabiegowi można uzyskać efekt wyrazistego spojrzenia.

Jak wybrać hennę do brwi?

Dostępnych jest wiele rodzajów henny na brwi. Różnią się one konsystencją, sposobem przygotowania, kolorem, trwałością. Występuje henna żelowa oraz proszkowa. Ta pierwsza jest gotową pastą, którą należy nałożyć aplikatorem na włoski i zmyć po kilku minutach wacikiem nasączonym wodą. Henna proszkowa to proszek, który należy zmieszać z 3% wodą utlenioną. Zmywa się ją tak samo – po kilku minutach mokrym wacikiem. Henna żelowa różni się od henny proszkowej łatwością przygotowania – w przypadku żelowej jest łatwiej bo mamy gotowy produkt. Różnią się one również trwałością i nasyceniem barwy. Żelowa daje efekt naturalny, delikatny. Proszkowa jest intensywna, ma głęboki kolor – może farbować nawet skórę pod włoskami. Dlatego też, hennę żelową powinny stosować osoby, które po raz pierwszy będą samodzielnie farbować brwi. Ze względu na delikatny efekt, nie zrobimy sobie nią krzywdy. Najgorzej wygląda twarz z groteskowymi, ciemnymi brwiami niedopasowanymi do danej urody. Z henną proszkową poradzą sobie osoby, które już w przeszłości wykonywały ten zabieg, a także kosmetyczki w gabinetach. Istnieje wiele kolorów henny. Należy wybrać kolor o ton lub dwa tony ciemniejsze od włosów na głowie. Zazwyczaj unika się czarnej henny, chyba że ktoś jest posiadaczem kruczoczarnych włosów i ma taką oprawę oczu. Brązy będą pasować dla brunetek czy brunetów oraz szatynek i szatynów. Kolor blond jest najdelikatniejszy, przeznaczony dla blondynek, blondynów. Występuje także kolor grafitowy, który dodaje się do innych kolorów, aby ochłodzić odcień. Kolory henny można mieszać.