Zadbane i starannie wypielęgnowane dłonie to marzenie każdej kobiety. Dłonie stanowią bowiem swoistą wizytówkę, jednak wraz z upływem czasu ich wygląd ulega pogorszeniu. Skóra staje się wiotka, traci swoją elastyczność i jędrność, a na jej powierzchni pojawiają się nieatrakcyjne przebarwienia.
W jaki sposób należy dbać o skórę dłoni?
Skóra na dłoniach podatna jest na uszkodzenie oraz nadmierne przesuszenie. Dłonie bowiem na co dzień mają kontakt z detergentami oraz innymi substancjami, które mogą pogarszać kondycję skóry. Pomocne w tym wypadku są kremy, które jednak w wielu wypadkach mogą okazać się niewystarczająco skuteczne.
Jakie kosmetyki polecane są do pielęgnacji skóry dłoni?
Jak wspomniano powyżej, panie mogą sięgać po kremy pielęgnacyjne. W szerokiej ofercie sprzedaży stacjonarnej i internetowej dostępne są kremy odżywcze, nawilżające i regenerujące. Ich działanie może i powinno być jednak wspierane przez inne produkty, w tym coraz bardziej popularne peelingi do dłoni.
W jaki sposób działają peelingi do dłoni?
Peeling do dłoni to kosmetyk, który skutecznie usuwa z powierzchni skóry martwe komórki oraz różnorodne zanieczyszczenia. Skóra staje się wówczas gładka, promienna i odzyskuje młodzieńczy wygląd. Tego rodzaju efekt wynika z poprawy mikrokrążenia oraz możliwości bardziej skutecznego oddziaływania substancji zawartych w kremach pielęgnacyjnych. Związki aktywne w łatwiejszy sposób wnikają w skórę i mogą skutecznie usuwać problemy, w tym choćby nadmierne przesuszenie.
Jakie produkty dostępne są w sprzedaży?
W szerokiej ofercie sprzedaży drogeryjnej i aptecznej dostępne są produkty przeznaczone do określonego typu skóry oraz różniące się rodzajem działania. Panie mogą decydować się na zakup peelingów:
– ziarnistych,
– enzymatycznych,
– gommage.
Peelingi do dłoni mechaniczne zawierają w swoim składzie niewielkie drobinki, które skutecznie usuwają martwy naskórek. Mogą to być zarówno kulki polietylenowe, jak i fragmenty łupin orzechów i pestek lub cukier trzcinowy. W składzie peelingów enzymatycznych występują związki pochodzenia roślinnego, w tym papaina lub bromelaina. W przypadku cery naczynkowej i skłonnej do podrażnień warto z kolei sięgać po peelingi gommage, które działają w sposób niezwykle delikatny.
W jaki sposób należy wykonać peeling skóry dłoni?
Przed wykonaniem peelingu należy starannie umyć skórę dłoni. Polecane jest również moczenie dłoni w wodzie z dodatkiem soku z cytryny. W przypadku mechanicznego peelingu do dłoni niewielka ilość peelingu powinna być aplikowana na przygotowaną uprzednio skórę dłoni, a produkt powinien być wmasowywany poprzez wykonywanie delikatnych i okrężnych ruchów. W przypadku peelingu enzymatycznego konieczne jest pozostawienie produktu na skórze dłoni przez czas wskazany przez producenta. Zwykle wynosi on od kilku do kilkunastu minut, a kosmetyk powinien być usuwany ciepłą wodą z dodatkiem mydła. Po wykonaniu peelingu na skórę dłoni warto nałożyć krem pielęgnacyjny lub maskę, a efekt działania produktu może być wzmocniony poprzez nałożenie specjalnych rękawiczek.