Żele pod prysznic – najważniejsze zalety i wady

Jak można bez trudu zauważyć, wybór dostępnych na rynku środków do mycia jest naprawdę bardzo imponujący. Znaleźć można wiele rodzajów mydeł, olejków czy też innego rodzaju środków, które są w stanie nie tylko skórę wyczyścić, lecz dodatkowo także odpowiednio pielęgnować i odżywiać. Jednym z częściej wybieranych środków jest z całą pewnością żel pod prysznic. Z jakiego powodu warto się na taki środek zdecydować, a także jakie są minusy tego rozwiązania? Innymi słowy, warto poznać przed użyciem najważniejsze zalety i wady żelów.

Czym jest żel pod prysznic?

Zanim jednak przejdzie się do najważniejszej kwestii, czyli jakie są korzyści płynące z używania żelu, a także jakie są tego minusy, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba zupełnych podstaw, czyli czym tak właściwie jest taki żel.
Jest to substancja, która ma podobne właściwości do mydła, lecz ma płynną postać. Co bardzo ważne, żele pod prysznic charakteryzują się innym odczynem i właściwościami niż mydło. Cechą charakterystyczną żelów jest to, że w zależności od wybranego modelu istnieje możliwość dopasowania ich do potrzeb danej skóry.

Jakie są najważniejsze zalety żelów?

Skoro już wiadomo, czym są żele do mycia, warto się teraz zastanowić nad tym, jakie są ich najważniejsze zalety, które sprawiają, że cieszą się one tak dużą popularnością. Jak to więc wygląda szczegółowo?
Nie da się ukryć, że ogromną zaletą jest w tym wypadku to, że żele są bardzo delikatne. Dzięki temu nie naruszają one naturalnej flory bakteryjnej obecnej na skórze, a także jej nie podrażniają. Co więcej, po umyciu się takim żelem skóra przez dłuższy czas ładnie pachnie.
Nie da się ukryć, że ogromną zaletą jest również wygoda użytkowania. Żele przechowuje się w estetycznych opakowaniach z łatwym w użyciu aplikatorem. Po nabraniu odpowiedniej ilości na dłonie szybko przekształcają się w kontakcie z wodą w pianę, dzięki czemu umycie się jest bardzo proste. Na koniec warto jeszcze dodać, że żele bardzo szybko się ze skóry spłukują, co znacznie skraca czas mycia.

Czy żele do mycia mają jakieś wady?

Jak więc widać, żel do mycia to naprawdę niezwykle ciekawy produkt, który może być wygodnie użytkowany właściwie przez każdego. Warto się teraz jeszcze zastanowić nad tym, jakie są jego minusy. Czy żele do mycia mają jakieś wady?
Zdecydowanie najważniejszą wadą jest to, że są one zdecydowanie najdroższym środkiem do mycia na rynku. Olejki czy też zwykłe mydło są po prostu tańsze. Nie pomaga w tym druga wada żelów, czyli dość mała skuteczność w myciu. Przykładowo mydło charakteryzuje się ogromną skutecznością w usuwaniu zabrudzenia na skórze, podczas gdy żel tak dobrze sobie już nie radzi i często wymagane jest użycie większej jego ilości.
Na sam koniec warto dodać, że często sporym problemem jest użytkowanie danego żelu. Jego opakowanie bywa śliskie, ciężko je otworzyć podczas kąpieli, a wydostający się i wyciekający żel jest bardzo nieestetyczny i trudno nad nim zapanować. W takiej sytuacji łatwo o upuszczenie opakowania z żelem i utratę dużej jego ilości.