Pyłek do paznokci- jak go nakładać

Pyłek do paznokci – jak go nakładać?

Zdobienia paznokci i ich estetyczny wygląd jest obecnie wyjątkowo ważny dla każdej z kobiet. Panie wiedzą bowiem, że dłonie są ich najlepszą wizytówką, a paznokcie odgrywają w tym przypadku kluczową rolę. Jednocześnie nie każda z kobiet ma czas na regularne wizyty u kosmetyczki. Wobec tego panie samodzielnie starają się zadbać o swoje paznokcie przy pomocy dostępnych materiałów oraz gadżetów. Jednak w jaki sposób można nakładać pyłki do paznokci?

Pyłek do paznokci nakładany na całą płytkę

Pyłki do paznokci to coraz popularniejszy gadżet w zakresie ich zdobienia. Pozwalają one na wykreowanie prawdziwie magicznych i spektakularnych dekoracji, które będą skutecznie przyciągać wzrok. Pyłki na paznokcie można nakładać na wiele sposobów. Jednym z nich jest ozdobienie nimi całej płytki. W jaki sposób można to zrobić? Otóż:

  • paznokcie przed nałożeniem pyłków muszą być odpowiednio przygotowane- opiłowane oraz pomalowane lakierem hybrydowym;
  • pyłki do paznokci na całą płytkę najlepiej nakładać przy pomocy wskazującego palca u dłoni;
  • pyłek do paznokci musi zostać równomiernie rozprowadzony po jego całej powierzchni i dobrze „wtarty” w płytkę paznokcia;
  • na koniec pyłek pokrywa się dry top’em.

W ten prosty i szybki sposób panie mogą nanieść pyłek do paznokci na jego całą powierzchnię i jednocześnie wykonać wyjątkowe zdobienia, które skutecznie przyciągną uwagę!

pyłek do paznokci

Pyłek do paznokci i efekt ombre

Pyłki na paznokcie mogą również posłużyć do wykonania efektu ombre. W tym celu jednak najlepiej będzie zaopatrzyć się w odpowiednią gąbeczkę, a także paski np. te, wykorzystywane podczas french manicure. Cały paznokieć uprzednio musi zostać pokryty lakierem hybrydowym, utwardzonym w lampie. Następnie panie przy pomocy pasków oddzielają górny fragment płytki, na którym ma się znaleźć pyłek do paznokci. Przy pomocy gąbeczki delikatnie wystarczy „wklepać” pyłek w wyznaczone miejsce, a następnie ostrożnie oderwać pasek. Całość powinna zostać pokryta topem- najlepiej suchym- i utwardzona przez odpowiedni czas w lampie.