piękne brwi i rzęsy

Henna na brwi i rzęsy – czy to dobry pomysł?

Koloryzacja brwi i rzęs za pomocą henny to zabieg znany od bardzo dawna i nietracący nic na popularności. Jest to najlepszy dowód na to, że warto ją wykonywać. Dlaczego?

Pięknie podkreślona oprawa oczu

Brwi i rzęsy naturalnie płowieją, tzn. są rozjaśniane przez słońce, choć wpływać na to może też ich zniszczenie. Malowanie i zmywanie makijażu nie wpływają dobrze na ich kondycję, a rozchylenie łusek włosków sprawia, że wydają się one jaśniejsze. Kiedy zaś ufarbuje się henną brwi i rzęsy, można cieszyć się niezwykle wyrazistym, ale jednocześnie naturalnym efektem. Jest to też świetna opcja dla osób, które chcą w ten sposób zastąpić makijaż. Intensywnie ciemnych brwi i rzęs nie trzeba malować. Dodatkowo często dopiero dzięki temu zabiegowi można przekonać się, jak w rzeczywistości długie i gęste ma się zwłaszcza rzęsy, gdyż ich końcówki, a także krótkie włoski, często są jasne i przez to mało widoczne.

W salonie albo w domu

Nic nie stoi na przeszkodzie temu, by farbowanie brwi henną wykonać samodzielnie w domu, szczególnie że jest to mniej skomplikowane niż w przypadku rzęs – nie trzeba uważać, by preparat nie dostał się do oczu. W przypadku rzęs trzeba zachować daleko idącą ostrożność. Trzeba też pamiętać, że nie zawsze henna do brwi może być zastosowana też na rzęsach i odwrotnie.

Zdecydowanie wybór dwufunkcyjnego preparatu jest wygodny. Zaletą nakładania henny na brwi i rzęsy w domowych warunkach jest też niska cena takiego preparatu. Zazwyczaj kosztuje on kilka złotych, a wystarcza na bardzo wiele zastosowań; łatwo jest też hennę przygotować do użytku, a nawet czasem nie trzeba robić, gdyż dostępne są już pasty gotowe do użycia.

Problemem w samodzielnym farbowaniu może być jednak barwienie skóry. Zwłaszcza henna na brwi może dawać taki efekt, gdyż trudno jest nałożyć preparat na same włoski. W przypadku, gdy sprawia to duże problemy, można wybrać się na koloryzację do salonu. Przemawia za tym też fakt, że tego rodzaju zabiegi także mają bardzo przystępne ceny, np. 15-20 zł.