kleszcze do piercingu

Bezpieczne akcesoria do piercingu

Piercing to nie tylko trendy w modzie, ale także pragnienie niezależności i determinacja, by wyróżnić się z tłumu. Dla niektórych jest to również sposób na zwiększenie atrakcyjności seksualnej i jednocześnie satysfakcji seksualnej. Cokolwiek skłania osobę do przekłucia, powinna uzyskać jak najwięcej informacji na ten temat przed podjęciem decyzji.

Pielęgnacja po piercingu 

Przynajmniej na czas, aż do prawidłowego zagojenia się dziury, konieczne jest założenie kolczyka wykonanego z odpowiedniego materiału: biżuterii ze stali szlachetnej, niobu, tytanu, złota, platyny… Jako ciekawe akcesoria do piercigu można przyjąć miękkie nylonowe nici, które można przeciągnąć przez otwór, aby utrzymać go na miejscu, gdy nie można włożyć do niego kolczyka, na przykład podczas ciąży. Jednak bezpieczeństwo tych materiałów odpowiada również ich cenie.  Jak wiadomo kolczyki ingerują w ciało, więc nie warto na nich oszczędzać.

akcesoria do piercingu

Alergie na metale 

Niestety, nawet najlepsze kolczyki mogą powodować alergie na metale u ludzi. Najczęstszą przyczyną alergii jest nikiel, który jest częścią stali nierdzewnej, ale także stopów złota i srebra. Kobalt, który jest wszechobecny, może być również niebezpieczny dla wielu osób. Alergii na kobalt zwykle towarzyszy alergia na chrom, który może być również zawarty w stopach metali. W ostatnich latach nasila się również nadwrażliwość na złoto. Akcesoria do kolczyków powinny być wykonywane z najwyższej jakości materiałów. Dzięki temu skutecznie można uniknąć wszelkiego rodzaju alergii czy innych komplikacji zdrowotnych.