produkty do włosów

Jak pozbyć się żółtych tonów z włosów?

Podobno mężczyźni wolą blondynki… chociaż nie ma na to żadnych mocnych dowodów. Wiele blondynek wcale nie jest zadowolonych ze swojego koloru włosów. To wina żółtych tonów, które czasami są porównywane do koloru żółtka. Jak pozbyć się żółtych tonów z włosów? Jak ochłodzić blond i sprawić, by bardziej wpadał w modną szarość niż żółć?

Odpowiedni toner

Najprościej jest sięgnąć po szampon neutralizujący żółty kolor, choć są też inne metody usuwania zbyt ciepłego odcienia. Kolejną metodą jest użycie tonerów do włosów, czyli barwników o kremowej konsystencji. Do ochładzania blondu sprawdzi toner w odcieniu fioletowym lub delikatnie niebieskim. Nie wolno nakładać go w formie skondensowanej. Zawsze miesza się go z odżywką do włosów i aplikuje się go na włosy w takiej delikatnej formie. Na włosach trzyma się go przez kilka minut, ale bezpieczniej jest zachować umiar. Dzięki temu nie zmieni się sam kolor włosów, a jedynie ich odcień. To ważne, bo zbyt długo trzymany toner może mocno zabarwić włosy, a przypadkowe pofarbowanie ich na fioletowo może być bardzo trudne do odkręcenia. Lepiej jest więc zrobić wszystko, co możliwe, żeby uniknąć takiego błędu w koloryzacji włosów.

Szampon neutralizujący żółty kolor

No Yellow szampon neutralizujący żółty kolorŻeby pozbyć się niepożądanych tonów z włosów, warto używać specjalnych preparatów. Kosmetyki Fanola mają bardzo rozbudowaną ofertę. W niej można znaleźć też specjalny szampon, który jest przeznaczony właśnie do usuwania żółci. Jest to szampon, który zawiera barwniki, które mogą ochładzać żółty odcień i sprawiają, że jest on niezauważalny. To właśnie sprawdza się w przypadku blondów o niewłaściwym odcieniu.

Używanie szamponów No Yellow pozwala na skuteczne ochłodzenie koloru bez konieczności sięgania po chemiczne farby. To ważne, bo dzięki temu można bez obaw włączyć wypłukiwanie żółtych tonów do swojej codziennej higieny. Dzięki temu włosy zawsze będą miały pożądany odcień i będą prezentowały się dokładnie tak, jak powinny. To dobry sposób na zadbanie o włosy bez wizyty u fryzjera.