Jaką odżywkę do włosów wybrać?

Odżywka to zdecydowanie podstawowy kosmetyk dla osób, które chcą cieszyć się zdrowymi i pięknymi włosami. Nawet gdy posiada się wiele produktów do włosów, jak olejki, maski czy inne, nie warto z odżywki rezygnować. Taki produkt powinien być stosowany po każdym myciu, a niektóre warianty nawet częściej.

Najlepsza odżywka do włosów…

… to przede wszystkim preparat naturalny. Przekonało się już o tym mnóstwo kobiet. Włosy kochają naturalną pielęgnację, bez względu na swój stan i rodzaj. Naturalne odżywki mają też tę ważną cechę, że realnie poprawiają ich stan, a nie tylko doraźnie je upiększają – chemiczne produkty składają się przede wszystkim z silikonów, które obklejają włosy i tylko markują ich wygładzenie oraz odżywienie, w dłuższej perspektywie im szkodząc. Naturalne odżywki do spłukiwania to zwykle kremowe produkty oparte na wyciągach roślinnych, bardzo często wegańskie – takie cieszą się coraz większą popularnością. Odżywki bez spłukiwania to przede wszystkim różnego rodzaju olejki, które są znacznie lepszą alternatywą dla jedwabiu, który także nie jest niczym innym jak tylko mieszaniną silikonów.

Do potrzeb włosów

Tylko jeśli ma się włosy zdrowe, bez większych wymagań, określane jako normalne, rozsądnie będzie pozwolić sobie na przypadkowy wybór odżywki do włosów. W znacznie większej części przypadków potrzebne jest określone działanie. Warto przy tym pamiętać, że odżywka jest produktem z zasady słabszym niż maska, nie można zatem, na przykład w przypadku silnie zniszczonych włosów, oczekiwać, że istotnie poprawi ona ich stan. Niemniej jednak na pewno warto stawiać na odżywki nawilżające, regenerujące, dodające objętości czy dedykowane do włosów przetłuszczających się. Koniecznie też trzeba zaopatrzyć się w najlepszą odżywkę zabezpieczającą końcówki – najlepiej właśnie w formie olejku.