Jaki szampon do włosów przetłuszczających się wybrać?

Szampon do włosów przetłuszczających się to kosmetyk cieszący się dość dużym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, bo sporo osób mierzy się z tłustym skalpem i oklapniętymi włosami. Aby jednak szampon miał szansę pomóc, musi zostać jak najstaranniej wybrany. Swoją uwagę należy zwrócić przede wszystkim na jego skład, jak również na działanie. 

Szampon do włosów przetłuszczających się – jaki powinien mieć skład?

Szampon do włosów przetłuszczających się ma szansę pomóc, jeżeli będzie bazował na odpowiednio dobranych składnikach aktywnych. Nietrudno zgadnąć, że najlepiej postawić na te naturalne. W walce z nadmiernie przetłuszczającym się skalpem pomóc mogą między innymi takie składniki aktywne jak:

  • wyciąg z mydlnicy lekarskiej
  • ekstrakt z pokrzywy zwyczajnej
  • ekstrakt z szyszek chmielu
  • olej rycynowy

Dosyć istotne jest to, aby konsystencja kosmetyku była dosyć rzadka. Szampony o ciężkich formułach mogą bowiem doprowadzić do jeszcze większego przetłuszczania się skóry. Uważać należy także na silnie drażniące detergenty, takie jak chociażby SLS. Lepiej postawić na łagodnie myjące środki, takie jak chociażby ekstrakt z amli. Jeżeli ma się skłonność do alergii, należałoby postawić na kosmetyk bezzapachowy.

barwa szampon do włosów przetłuszczających się

Jakiego działania oczekiwać od szamponu dedykowanego włosom przetłuszczającym się?

Szampon do włosów przetłuszczających się (tutaj) powinien charakteryzować się działaniem wszechstronnym. Przede wszystkim musi on dokładnie oczyścić skórę ze wszelkich nagromadzonych na niej zanieczyszczeń. Mowa tu chociażby o kurzu. Nie sposób zaprzeczyć temu, że od szamponu do włosów przetłuszczających się oczekuje się również właściwości regulujących. Chodzi oczywiście o uregulowanie pracy gruczołów łojowych. Dzięki temu uda się utrzymać skórę głowy w dobrej kondycji. Nie będzie ona ani nadmiernie tłusta, ani też nadmiernie sucha. Ważne jest także to, aby szampon pomógł nieco unieść włosy u nasady. Powinien również charakteryzować się właściwościami antybakteryjnymi oraz przeciwzapalnymi. Dzięki temu, możliwa będzie skuteczna walka z ewentualnymi stanami zapalnymi, a także ze świądem i pieczeniem. Trzeba bowiem pamiętać, że osoby z przetłuszczającym się włosami są wyjątkowo narażone na wspomniane problemy. Kluczem do sukcesu jest oczywiście systematyczne używanie szamponu. Należy stosować go podczas każdego mycia. Wówczas istnieje ogromne prawdopodobieństwo tego, że pojawią się upragnione rezultaty. Działanie szamponu wzmocni również odpowiednio dobrana odżywka. Warto także pomyśleć o stosowaniu wcierki.