stosowanie olejków na włosy

Olejek do włosów – charakterystyka i zalety stosowania

Odpowiednio dobrana pielęgnacja włosów pomoże w utrzymaniu ich zdrowego i nieskazitelnego wyglądu. Szampony, maski i odżywki to tylko jedne z wielu produktów, które ułatwią wzmocnienie i głębokie odżywienie włosów.

Olejek do włosów – kiedy stosować?

Naturalny olejek na końcówki włosów to niezwykle uniwersalny produkt, który pokochają zarówno włosy kręcone, jak i proste, a także włosy niskoporowate oraz mocno uszkodzone i przesuszone włosy o nieco większej porowatości.

Olejek do włosów można z powodzeniem stosować jako uzupełnienie codziennej pielęgnacji, pamiętając o regularnym i poprawnym nakładaniu produktu. Olejowanie włosów sprawdzi się także w przypadku mocno osłabionych, zniszczonych włosów, które wymagają natychmiastowego zastrzyku wartościowych substancji odżywczych.

Olejki do włosów – rodzaje

Dostępne na rynku olejki do włosów można podzielić na 3 główne kategorie, pośród których znajdą się między innymi oleje nasycone, składające się w głównej mierze z tłuszczów nasyconych. Wśród olejów nasyconych można wyróżnić między innymi olej kokosowy czy olej palmowy.

Kolejna grupę olejków do włosów stanowią oleje jednonienasycone, które charakteryzują się wysoką zawartością kwasów jednonienasyconych takich jak kwas omega 7 i kwas omega 9. Do najpopularniejszych olejów jednonienasyconych przeznaczonych do pielęgnacji włosów można zaliczyć między innymi oliwę z oliwek czy olej ze słodkich migdałów.

Ostatnią grupę dobroczynnych olei stanowią oleje wielonienasycone, w których składzie przeważają kwasy wielonienasycone omega 3 i omega 6. Olejki tego typu charakteryzują się nieco większymi cząstkami, które doskonale wygładzają i nabłyszczają włosy. Wśród olejków wielonienasyconych można znaleźć między innymi olej konopny czy słonecznikowy.

Olej do włosów – sprawdzony sposób na zniszczone końcówki

Olejek na końcówki włosów to jeden z najlepszych sposobów na dokładne zabezpieczenie i długotrwałe wygładzenie włosów. Poza tym nakładanie olejku wyłącznie na końcówki zapobiegnie ich nadmiernemu rozdwajaniu i zbyt intensywnemu obciążeniu włosów.

Wśród popularnych olejków na końcówki można znaleźć między innymi olejek z czarnuszki, który doskonale zregeneruje i wzmocni włosy, zapobiegając ich dalszej degeneracji.