Najlepsze bronzery

Bronzery to kosmetyki, które robią obecnie furorę. Kobiety uwielbiają ich używać ze względu na wiele właściwości i możliwości zastosowań. Z odpowiednio dobranym bronzerem można poczuć się jak celebrytka rodem z czerwonego dywanu. Jak wybrać bronzer, by cieszyć się nienagannym makijażem i uznaniem w oczach innych? Wyjaśniamy!

Do czego bronzery?

Bronzery to kosmetyki, która mają za zadanie przyciemnić cerę i stworzyć efekt opalenizny. Mogą zamaskować pewne niedoskonałości, jak wypryski czy znamiona na twarzy. Służą również do wysubtelniania lub bardziej wyrazistego podkreślania rysów twarzy. Umiejętne posługiwanie się bronzerem pozwala wykonać perfekcyjny makijaż, policzków, brody oraz czoła. Wiele bronzerów zawiera drobinki rozświetlającego brokatu, który sprawi, że cera będzie bardziej promienna i zadbana. Należy unikać zbyt dużych kontrastów, dlatego też odcień bronzera nie powinien znacząco odbiegać od barwy skóry. Osoby bardzo blade powinny używać wyłącznie bronzerów pastelowych i delikatnych z domieszką szarości. Bronzer dobiera się do typu urody. Zanim ktoś użyje go pierwszy raz, może obejrzeć przydatny film instruktażowy w sieci lub udać się do kosmetyczki w celu podpatrzenia, jak profesjonalnie powinno to wyglądać.

Rodzaje bronzerów i ich właściwości

Najbardziej popularnym rodzajem bronzerów są kosmetyki w pudrze. Sypki materiał nakłada się na twarz i rozprowadza pędzelkiem. Aplikacja jest bardzo prosta, jednak nie każda kobieta czuje się komfortowo mając proszek na twarzy. Ponadto, może on łatwo odpadać z twarzy np. pod wpływem silnego wiatru. Zainteresowaniem cieszą się również bronzery w kremach, które najlepiej wycisnąć na palec i punktowo rozprowadzić po strategicznych obszarach twarzy. Nie należy z nimi przesadzać, ponieważ może wówczas pojawić się tzw. efekt maski. Poza tym, gruba warstwa kremu nie pozwala skórze swobodnie oddychać. Często powielanym błędem jest także nakładanie bronzerów na całą twarz. Należy pamiętać, że takie praktyki nie są prawidłowe i mogą spowodować, że zamiast uzyskania pięknej, zadbanej twarzy, wyjdzie karykatura. Dyskretny makijaż będzie lepszy niż brak umiaru. Na rynku dostępne są również bronzery w postaci żeli czy sztyftów.

Dlaczego warto używać bronzera?

Odpowiednio dobrany bronzer dodaje kobiecie pewności siebie a odejmuje lat. Jeżeli makijaż nie jest przesadzony i wykona się z go zgodnie z zasadami oraz wyczuciem smaku, może przynieść naprawdę piorunujący efekt. Bronzery tuszują niechciane elementy aparycji i potrafią doskonale wyeksponować mocne strony każdej pani. Niektóre bronzery dostępne w sprzedaży mają optymalną pigmentację i potrafią dopasować się do różnych rodzajów cery. Bronzer to uniwersalny kosmetyk, który zawsze warto mieć przy sobie w torebce. Może się przydać na wyjątkowe okazje, ale również na codzienne spotkania czy wyjścia do pracy. Dobrze dobrany kosmetyk daje każdej stylowej pani poczucie, że może czuć się pięknie we własnej skórze. Wysokiej klasy bronzery z atestami jakości nie uczulają ani nie wywołują skutków niepożądanych.