Moda na piercing ostatnimi czasy rozkwita. Kolczyki w nosie, brwiach, języku czy pępku już jakiś czas temu przestały być tematem tabu. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się omówić jeden z najpopularniejszych, czyli kolczyk banan. Jest jednocześnie jednym z najbardziej uniwersalnych elementów piercingu, ponieważ możemy go nosić w co najmniej kilku miejscach. Co warto wiedzieć na temat popularnego banana?

Kolczyki banany – gdzie są noszone najczęściej?

Ze względu na zakrzywiony w łuk kształt, kolczyki banany ze sklepu Crazyneedles.pl sprawdzają się jako element biżuterii w wielu miejscach. Bardzo często noszone są na łuku brwiowym, konkretniej przy jego zewnętrznej krawędzi. Banan w dolnej wardze również nie należy do rzadkości. Nieco mniej popularne są zaś takie miejsca jak uszy czy mięsko podjęzykowe.

Co warto wiedzieć, zanim udamy się do piercera na zrobienie banana?

Ze względu na to, że kolczyk banan większością swojej powierzchni znajduje się w ciele – jego wykonanie jest dość skomplikowane. Prawidłowe umieszczenie banana w ciele wymaga stopniowego i bardzo ostrożnego nakłuwania danego punktu. Istnieje wiele komplikacji, które mogą wystąpić w trakcie zabiegu.

Dlatego właśnie kolczyk banan jest jednym z tych piercingów, które mogą być wykonywane wyłącznie przez profesjonalistów. Wykonanie nakłucia wymaga wiedzy na temat anatomii poszczególnych części ciała, wyczucia, a także świadomości możliwych komplikacji. Źle wykonany banan może przysporzyć nam naprawdę wielu problemów – z tego względu nie warto oszczędzać na studiu.

Możesz również cieszyć się: