produkty do włosów

Jak dobrać kosmetyki do włosów grubych i cienkich?

Każda z nas jest przyzwyczajona, że kosmetyki i produkty do włosów powinno się dobierać pod kątem tego, czy posiada się włosy przetłuszczające się, czy też suche lub z łupieżem. Mało która kobieta wie, że kosmetyki do włosów powinno się dobierać także do tego, czy posiada się włosy cienki, czy też grube.

Najlepsze kosmetyki do włosów cienkich

produkty do włosów

Włosy cienkie, jak łatwo się domyślić, są bardzo delikatne i podatne na uszkodzenia. Powoduje to, że również kosmetyki powinny być pod tym kątem odpowiednio dobrane, aby nie nadwyrężać zbytnio włosów, co wiązałoby się z ich uszkodzeniem.
Jakie zatem kosmetyki poleca się do włosów cienkich? Przede wszystkim takie, które nie zawierają w swoim składzie oleju. Olej poprzez swoją dużą wagę mógłby nadmiernie obciążać cienkie włosy, co oznaczałoby duże ryzyko ich łamania.

Jak dobrać kosmetyki do włosów grubych?

Zupełnie inaczej natomiast wygląda to w przypadku włosów grubych. Te z reguły za sprawą swojej grubości wyglądają na masywne, a przez to często nieestetyczne. Dlatego też, jeśli chce się je nieco wizualnie złagodzić i sprawić, że będą wyglądały na cieńsze i lżejsze, powinno się zastosować kosmetyki wykonane na bazie substancji oleistych. Spowodują one, że włosy staną się błyszczące, bardziej delikatne, a także o wiele lepiej wygładzone. Wszystko to przełoży się na ich zauważalnie lepszy wygląd. Gdyby jednak zastosowano inny produkt, sytuacja mogłaby być zupełnie inna.