Przy doborze kremu lub szamponu często bierze się pod uwagę typ cery lub włosów. Podobnie warto postępować przy poszukiwaniu odpowiedniej pasty do zębów. Jakie rodzaje past można znaleźć w sprzedaży? Co wybrać dla siebie?

Rodzaje past do zębów

Chociaż każda pasta do zębów posiada taki sam cel, czyli oczyszczanie ich z zanieczyszczeń i zabezpieczenie przed próchnicą, to jednak w zależności od składników może ona zaoferować dodatkowe korzyści.

  • Pasty wybielające – dobra pasta wybielająca zęby ma silne działanie oczyszczające i pozwala na usunięcie osadu nazębnego i przebarwień, by nadać uśmiechowi jeszcze większą biel.
  • Pasty zmniejszające krwawienie z dziąseł – dzięki swoim składnikom redukują krwawienie i zapobiegają jego powstawaniu.
  • Pasty dla zębów wrażliwych – zęby wrażliwe na niskie i wysokie temperatury, a także określone typy potraw mają odsłonięte kanaliki zębowe. Takie pasty do zębów pomagają w zredukowaniu nadwrażliwości.
  • Pasty bez fluoru – w takich pastach do zębów nie ma fluoru. Zamiast tego pierwiastka zawierają one inne składniki chroniące przed próchnicą, na przykład ksylitol.

Jaką pastę do zębów wybrać?

Szeroka gama past do zębów w sklepie Cocolita pozwala na indywidualny dobór najlepszych kosmetyków. Gdy na szkliwie widać osady, pomogą pasty wybielające zęby. Gdy problemem jest nadwrażliwość lub krwawienie dziąseł, warto dobrać te redukujące dolegliwości.

Dzięki odpowiednim pastom zęby będą nie tylko oczyszczone, ale też piękniejsze i zdrowsze!

Możesz również cieszyć się: