Navel piercing – co powinieneś o nim wiedzieć?

Zainteresował Cię tajemniczo brzmiący navel piercing? Pod tą nazwą kryje się po prostu przekłucie pępka, gdyż „navel” po przetłumaczeniu na język polski oznacza właśnie „pępek”. Ten popularny piercing prezentuje się niezwykle interesująco i jest doskonałym dowodem na to, że ozdobna biżuteria może być noszona w różnych częściach ciała.

 

Navel piercing i jego niesłabnąca popularność

Piercing navel od wielu lat jest jednym z bardzo chętnie wybieranych przekłuć – decydują się na niego przede wszystkim kobiety, jednak ten piercing zdecydowanie na ma płci i jest przeznaczony dla każdego. Jego dużą zaletą jest to, że nie jest on widoczny tak jak kolczyki na twarzy czy w uszach, dlatego często decydują się na niego osoby, które nie mogą nosić tego typu biżuterii. Kolczyk w pępku sprawia, że brzuch prezentuje się interesująco i doskonale wygląda podczas noszenia popularnych teraz krótkich topów. Navel piercing zdecydowanie pozwala się wyróżnić.

Jaka biżuteria pasuje do navel piercingu?

Kolczyki do piercingu navel to tzw. banany, o lekko wygiętym kształcie. W najbardziej klasycznej wersji zakończone są dwoma kuleczkami – mniejszą na dole i większą u góry. Jeśli jednak chcesz postawić na ciekawszą biżuterię, nic nie stoi na przeszkodzie! Możesz zdecydować się na kuleczki z mieniącymi się diamentami w jednym z modnych kolorów które znajdziesz online choćby pod tym adresem (https://crazyneedles.pl/pl/menu/navel-264). Popularne są również wszelkiego rodzaju kwiatowe motywy, np. róża, której kwiat znajduje się nad pępkiem. Jeśli lubisz styl boho, z pewnością przypadną Ci do gustu złote kolczyki utrzymane w tej stylistyce.