Dlaczego warto stosować odżywki do paznokci?

Malowanie paznokci to dla wielu kobiet rutyna pielęgnacyjna. Niektóre panie wprost nie wyobrażają sobie nie mieć świeżo nałożonego lakieru. Odpryski, nieopiłowane końce czy poogryzane skórki wokół paznokci – to wszystko z pewnością wygląda bardzo nieestetycznie. W obecnych czasach kobiety mają dostęp do przeróżnych metod stylizacji i zdobienia paznokci. Może to być manicure żelowy, hybrydowy, akrylowy, japoński czy też wykonany tradycyjną metodą.

Dlaczego warto stosować odżywki do paznokci?

odżywka do paznokci z drogerii

Niezależnie od tego, jaką metodę zdobienia się wybierze, co jakiś czas naszym paznokciom należy się przerwa. Tradycyjne malowanie paznokci wymaga częstego przemywania ich acetonem, co bardzo niszczy płytkę. Z kolei nakładanie hybrydy czy żeli, wymaga matowienia płytki paznokcia, co z kolei bardzo niszczy naturalną powłokę i barierę ochronną tej części ciała. Z pomocą przyjść tu może dobra odżywka. Na paznokcie powinna być ona nakładana raz lub dwa razy dziennie, co najmniej przez kilka dni. Najlepiej taką kurację stosować jednak raz w miesiącu, przez tydzień. W tym czasie należy dać odpocząć paznokciom od nakładania na nie jakiegokolwiek lakieru.

Domowe serum do paznokci

Stosowanie odżywek do paznokci nie musi wcale wiązać się z wysokimi kosztami. Tak naprawdę nie ma najmniejszego problemu, aby samodzielnie przygotować sobie serum do paznokci. Może to być chociażby mieszanka oleju rycynowego, witaminy E oraz skrzypu polnego w ampułkach. Te trzy składniki będą stanowiły bombę witaminową dla naszych paznokci i skórek wokół nich.