Piercing nosa wrócił do łask. Jednak w wielu przypadkach nie jest to tradycyjne przekłucie płatka nosa, a jego przegrody. Czym więc jest septum i jak go pielęgnować?

Czym dokładnie jest septum?

Septum piercing to aktualnie jedno z najpopularniejszych przekłuć nosa. Wykonuje się go, przekłuwając przegrodę nosową. W tzw. „sweet spot”, czyli cienkiej tkance, która umiejscowiona jest za przednią ścianką przegrody nosowej.

Ból podczas przekłucia

Podczas wykonywania piercingu septum często w oczach pojawiają się łzy. Mimo to, nie są to oczywiście łzy spowodowane bólem, a naturalna reakcja ciała. Bardziej niż bolesny, sam zabieg jest bardziej dokuczliwy. Jednak każdy z nas posiada inny próg bólu, a więc nie da się ocenić go jednoznacznie.

Gojenie świeżego przekłucia

Po zabiegu możemy (aczkolwiek nie musimy) spodziewać się opuchlizny, zaczerwienienia czy krwawienia (jednak nie w każdym przypadku, wszystko zależy od naszego organizmu). To ingerencja ciała obcego wprowadzonego w nasze. Jednak jeśli objawy nie ustają długo po przekłuciu, zalecane jest skonsultowanie się z piercerem, który wykonywał kolczyk oraz lekarzem. Same kolczyki septum goją się ok. 8 tygodni. Jeśli chodzi o ich prawidłowe wygojenie, oto najważniejsze zasady, do których powinniśmy się stosować podczas tego procesu:

  • w trakcie gojenia ważne jest, aby nie wykonywać makijażu w okolicy przekłucia
  • należy zrezygnować z kąpieli w basenie
  • należy również unikać kofeiny oraz alkoholu
  • w trakcie gojenia nie powinno się wyciągać kolczyka.

 

 

Możesz również cieszyć się: