Piękne oraz mocne paznokcie to marzenie niejednej kobiety. Niestety nie wszystkie są zadowolone ze stanu swoich paznokci. Jednakże istnieją sposoby, które powinny znacząco poprawić ich stan. Najlepiej do tego celu będzie zastosować specjalny żel budujący, który świetnie wzmocni płytkę, a ponadto posiada również szereg innych zastosowań.

 

Zalety oraz zastosowanie żelu budującego do paznokci

 

 Żel budujący powinien znaleźć się w niezbędniku każdej stylistki od paznokci. Jego zastosowanie powinno znacząco ułatwić pracę nad wymarzoną długością paznokci. Żele budujące do paznokci powinny wzmocnić odpowiednio płytkę, a także pozwolić na przedłużenie paznokci na formie oraz na tipsie. Dzięki temu płytka paznokcia powinna być mocniejsza, ale też dłuższa i będzie mieć perfekcyjny kształt. Malowanie tego typu paznokci to czysta przyjemność, dlatego warto jest używać żelu budującego, bowiem jest także bardzo chętnie wykorzystywany przez stylistki w czasie wykonywania manicure. Oprócz powyższych zalet jest on również używany do rekonstrukcji części płytek, np. po jej ułamaniu oraz do utworzenia idealnej krzywej C.

 

Jeden produkt do praktycznie całej stylizacji paznokci

 

 Żel budujący to produkt jednofazowy. Oznaczać to będzie, że stosując go, nie trzeba już używać wielu innych specyfików, jak na przykład baza bądź specjalny nabłyszczacz. Jeśli mowa o produktach uzupełniających, to jedynym będzie primer, który powinien idealnie odtłuścić paznokcie po zabiegu. Żel budujący do paznokci można nakładać tylko na wybrane paznokcie bądź pracować z nim na wszystkich na raz. Umożliwi to fakt, iż jest to produkt, który nie będzie się sam poziomować , czyli nie będzie spływać na skórki. Warto jednak pamiętać o tym, iż żel może być w różnych rodzajach i przede wszystkim posiadać różną konsystencję. Samopoziomujące żele przypominać będą raczej ciekły karmel, natomiast jeśli mowa o żelach niepoziomujących typu Jelly, to będą raczej przypominać galaretkę bądź mus, który nie powinien spływać ze skórki.

Możesz również cieszyć się: