Dbałość o skórę twarzy, ciała i rąk wpisana jest w codzienną rutynę pielęgnacyjną. W tym wszystkim niestety często zapomina się o stopach, które każdego dnia wykonują ciężką pracę i narażone są na otarcia i ucisk. O stopy warto dbać nie tylko latem, gdy przychodzi sezon na odkryte buty. Aby były zdrowe i zadbane konieczne jest systematyczne ich pielęgnowanie, w czym pomóc mogą maski do stóp.
Dlaczego warto dbać o stopy?
Brak dbałości o stopy to problem wielu osób. Zaniedbywanie tej części ciała prowadzić może nie tylko do problemów natury estetycznej, ale również innych nieprzyjemnych dolegliwości takich jak rogowacenie naskórka i jego pękanie. W związku z tym, warto zarówno dla wyglądu, jak i zdrowia w swojej codziennej pielęgnacji stosować odpowiednie preparaty takie jak kremy czy maski do stóp, które pozwolą pozbyć się martwego naskórka i zapewnią im właściwą dawkę nawilżenia.
Złuszczające maski do stóp jako pierwszy etap pielęgnacji
Dokładna eksfoliacja to podstawa właściwej pielęgnacji stóp. Maska do stóp, czy popularne obecnie skarpetki złuszczające pozwalają pozbyć się nadmiaru martwego naskórka. Jest to niezbędne ze względu na fakt, że to właśnie stopy narażone są na nadmierne gromadzenie się zrogowaciałego naskórka. Wynika to z faktu, iż uciskane skarpetą lub butem komórki skóry nie są dostatecznie ukrwione i w wyniku tego łatwiej ulegają obumieraniu. Systematyczne usuwanie naskórka jest więc niezbędne, by stopy zachowały miękkość, a martwy naskórek nie zaczął pękać, co mogłoby prowadzić nawet do stanów zapalnych. Maska do stóp o charakterze eksfoliacyjnym powinna więc być stosowana przez cały rok ze szczególnym uwzględnieniem pory jesienno-zimowej, gdy stosuje się grubsze skarpety i bardziej zabudowane obuwie.
Maski z efektem nawilżenia i odżywienia
W maskach do stóp powinniśmy szukać nie tylko składników złuszczających, ale również tych, które nawilżą skórę i zapewnią jej odpowiednią dawkę odżywienia. W drugiem etapie pielęgnacji, po złuszczaniu, warto więc sięgać po maski do stóp, które w swoim składzie będą miały mocznik, glicerynę, pantenol, alantoinę, czy też kwas hialuronowy. Składniki te zmiękczają skórę, nawadniają ją i dodatkowo regenerują, redukując tempo procesu rogowacenia.