Obecnie wiele kobiet zmaga się z przesuszonymi, nadmiernie osłabionymi lub pozbawionymi blasku włosami. W takiej sytuacji rozsądnym rozwiązaniem jest sięgnięcie po specjalne odżywki humektantowe, które zawierają mnóstwo cennych substancji o właściwościach regenerująco-nawilżających. Ich regularne stosowanie gwarantuje szybką poprawą kondycji pasm.

Przyjazny skład i wszechstronne działanie

W przypadku odżywek humektantowych mamy do czynienia z produktami wolnymi od środków pianotwórczych typu SLS i SLES, sztucznych barwników, konserwantów, silikonów, parabenów, alkoholu czy estrów kwasu ftalowego. Dzięki temu nie zapychają one kosmyków ani nie podrażniają skóry głowy. Obfitują natomiast w składniki odżywcze wykazujące dużą zdolność do wiązania cząsteczek wody. Mowa tutaj m.in. o glicerynie, aloesie, kwasie hialuronowym, kwasie laktobionowym, niacynamidzie, D-panthenolu, moczniku, witaminie E, lecytynie, fruktozie, betainie, alantoinie, miodzie pszczelim, hydrolatach kwiatowych (np. wodzie różanej) oraz ekstraktach ziołowych. Nakładając na włosy odżywkę humektantową, można liczyć przede wszystkim na ich optymalne nawilżenie. Oto pozostałe istotne korzyści:

  • brak problemu z elektryzowaniem, puszeniem i przetłuszczaniem się pasm
  • przyjemna w dotyku powierzchnia
  • zwiększony skręt
  • zaskakująca objętość (dzięki odbiciu włosów u nasady)
  • łatwiejsze czesanie i stylizowanie fryzury

Wskazówki dotyczące stosowania

Odżywka humektantowa wymaga nakładania na włosy bezpośrednio po ich umyciu szamponem. Najpierw należy dokładnie odcisnąć z kosmyków nadmiar wody, a następnie umiejętnie rozprowadzić specyfik i pozostawić go na kilkanaście minut. Później wystarczy delikatnie przeczesać włosy grzebieniem bądź szczotką, a na koniec spłukać całość letnią wodą. Dla uzyskania maksymalnego nawilżenia i gładkości warto dodatkowo przeprowadzić zabieg olejowania z wykorzystaniem oleju rzepakowego, rycynowego, kokosowego, lnianego, migdałowego, ewentualnie rokitnikowego. Zalecane jest również zastosowanie odżywki emolientowej w celu utworzenia na włosach ochronnego filmu utrzymującego wszystkie substancje pielęgnacyjne na miejscu.

Możesz również cieszyć się: